29 Eylül 2022
  • Bursa29°C
  • İstanbul25°C
  • Ankara21°C

TÜRK VE YUNAN FEDERASYONLARINDAN İŞBİRLİĞİ

Yunanistan Futbol Federasyonu Başkanı Giorgos Girtzikis ile Yunanistan Futbol Federasyonu Genel Sekreteri Pafsanias Papanikolaou, bugün TFF Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde TFF Birinci Başkanvekili Servet Yardımcı, Türkiye Futbol Di

Türk ve Yunan federasyonlarından işbirliği

İSTANBUL (CİHAN)- Yunanistan Futbol Federasyonu Başkanı Giorgos Girtzikis ile Yunanistan Futbol Federasyonu Genel Sekreteri Pafsanias Papanikolaou, bugün TFF Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde TFF Birinci Başkanvekili Servet Yardımcı, Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim ve TFF Genel Sekreteri Kadir Kardaş ile bir çalışma toplantısında bir araya geldi.

İki ülke arasındaki iyi ilişkilerin bir üst düzeye çıkartılarak stratejik bir ortaklık kurulması için anlaşmaya varılan ve çalışmaların başlatıldığı toplantı yaklaşık üç saat sürdü. Stratejik ortaklık çerçevesinde iki federasyon antrenör eğitimi ve değişimi, hakemliğin geliştirilmesi ve hakem kampları organizasyonları, profesyonel çalışanların eğitimi, tesislerin kullanımı, sosyal sorumluluk projeleri ve elektronik bilet konularında ortak çalışmalar yürütecek.

Toplantı sonrası bir açıklama yapan Yunanistan Futbol Federasyonu Başkanı Giorgos Girtzikis yaptığı açıklamada, "Türkiye Futbol Federasyonu'na mükemmel evsahipliği için öncelikle teşekkür ediyorum. Federasyonunuzun böyle güzel bir tesiste, bu kadar sağlam bir finansal duruma ve kurumsal yapıya sahip olduğunu görmekten dolayı büyük memnuniyet duydum. İki dost ve komşu ülkenin stratejik işbirliğinin büyük bir başarıya ulaşacağından eminim." dedi.

TFF Birinci Başkanvekili Servet Yardımcı ise Yunanistan heyetini İstanbul'da ağırlamaktan büyük memnuniyet duyduğunu belirterek başladığı konuşmasında futbolun iki ülke arasında bir köprü görevini gördüğünü ve iki ülkenin ortak deneyimlerinin paylaşılmasıyla çok iyi bir işbirliği ortamının sağlanacağını belirtti. Yardımcı ayrıca bu işbirliğinin yıllardan bu yana gelen futboldaki iyi ilişkilerin daha da geliştirilmesi ve bağların daha da sıkılaştırılması için bir fırsat olduğunu ve bu nedenle bir araya gelindiğini vurguladı.

Çalışma toplantısının ardından Başkan Girtzikis ve Genel Sekreter Papanikolaou'ya Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri ile tesislerin içerisinde yer alan TFF Müzesi de gezdirildi.
CİHAN

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Diğer Sporlar