14 Haziran 2024
  • Bursa25°C
  • İstanbul24°C
  • Ankara21°C

BURSA'NIN 25 MİLYARINI KİMLER ÇALDI?

Aydın Güneş

07 Mayıs 2024 Salı 18:50

Aslında çok iyi başladı dersek yanlış olmaz.Türkçe olmayan tabelaların kaldırılması, Burbak noktalarının ücretsiz hale getirilmesi ve su faturalarında uygulanan indirim haberleri sadece Bursalıları sevindirmekle kalmamış, Türkiye kamuoyunda da ilgi görmüştü.

Sonra nasıl oldu, ne oldu bilinmez öyle bir hata yaptı ki ortalığı toz duman etti Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey. Türkiye gündemine oturdu, Bursa, X'te tag oldu. Fatih Altaylı'dan, Fatih Portakal'a, İsmail Saymaz'dan, Şahan Gökbakar'a kadar binlerce yurttaş açtı ağzını yumdu gözünü.

CHP milletvekili Kayıhan Pala'nın eşinin yanı sıra kendi baldızı ve yeğenini göreve getirmesinden başka bir şey merak edilmez, konuşulmaz oldu. Herkesin merak ettiği ise, başkan bunu bir hata olarak görmemiş olabilir, pekii  yanında kendisini uyaracak kimse yok muydu? .

Mustafa Bozbey Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı olarak ilk basın toplantısını düzenledi. Toplantının ilk açıklaması ise atamalarla ilgili gerekenin yapıldığını belirtmek oldu.Bozbey'in canının çok sıkıldığı belliydi. Fakat atanan isimlerin tamamını görevden almadan bu konunun kapanmayacağının farkındadır umarım...

Şimdi gelelim toplantıda değinilen diğer konulara.

Başkan Bozbey toplantıda devrik Başkan Alinur Aktaş'ın belediyeyi 7.1 milyar borçla devrettiğini açıklamasının gerçekçi olmadığını halen devam eden incelemelerde bugüne kadar tespit edilen borcun 25 Milyar Türk Lirası'nı geçtiğini belirtti.

Şimdilik tespit edilen borcu tekrar yazıyorum: 25 Milyar TL!

Trafik problemi büyüyerek devam eden, toplu taşımada halen ciddi sıkıntıların yaşandığı, yeşil alanların katledildiği kısacası son 20 yıldır yerel hizmetlerden mahrum bırakılan Bursa'da bu paraların nerelere harcandığını merak edenleriniz varsa başkan Bozbey'in toplantıda verdiği sadece bir örneğe bakarak anlayabilir sanırım.

Bakın, belediye iştiraklerinden sedece Tarım A.Ş.’de ortada olmayan araçların kirasına ödenen rakam aylık 5.8 milyon lira!

Varın soygunun büyüklüğünü, 25 milyarlık borcun nerelere gittiğini siz düşünün.

İncelemeler sürdükçe bunun gibi usulsüzlük ve hırsızlıkların listesinin uzayacağını biliyorum. Başkan Bozbey'in 'gereken yapılacak' açıklamasını da kendi şehrini soyan hırsızların yanlarına kar kalmayacak, hepsi adalete hesap verecek olarak anlıyorum.

Tüm incelemeler bittiğinde ve dosyalar mahkemeye taşındığında bende memleketi soyan hırsızların listesini yayınlamaktan mutluluk duyacağım.

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

Yazarın Diğer Yazıları