google.com, pub-2639440711779640, DIRECT, f08c47fec0942fa0
18 Ekim 2021
  • Bursa14°C
  • İstanbul14°C
  • Ankara13°C

AK PARTİ BURSA’NIN ‘KAYBEDENLER KULÜBÜ’NDE KİMLER VAR?

YUSUF BEREKET

14 Eylül 2020 Pazartesi 14:56

Bursa’da AK Parti içindeki ‘Ağabeylik kavgası’, kulislerin yanı sıra gizlenemeyerek kamuoyuna da yansımıştı.

İlçe kongrelerinin yapıldığı bugünlerde gözler AK Parti Bursa İl Başkanlığı kongresine çevrilmiş, içten içe verilen savaşın galibinin kim olacağı konusunda nefesler tutulmuştu.

Ak Parti Bursa İl başkanlığı için 3 grubun adayları Ankara’da kıyasıya yarıştı.

Sonuç olarak, eski İçişleri Bakanı Efkan Ala, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, AK Parti Bursa Milletvekilleri; Ahmet Kılıç, Refik Özen, Emine Yavuz Gözgeç, Osman Mesten, Zafer Işık, Vildan Yılmaz Gürel, İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar, Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan’ın desteklediği mevcut İl Başkanı Ayhan Salman, yeniden İl Başkanı olarak kongreye giriyor.

Diğer taraftan eski milletvekili Özer Matlı’yı İl Başkanı olarak görmek isteyen eski Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, Atilla Ödünç, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, İznik Belediye Başkanı Kağan Mehmet Usta ise “Kaybedenler Kulübü” üyesi oldular.

Eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik,eski Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, eski ilçe başkanları ve partinin küskünleri, Kaybedenler Kulübü’ne üye olan diğer isimler oldu.

Bu süreçte AK Parti Bursa Milletvekilleri Mustafa Esgin ve Muhammet Müfit Aydın, ortada bir izlenim vererek “Kim kazanırsa O’nu destekleriz” politikasını uyguladılar.

Oysa, Bursalıların ve kamuoyunun üzerinde durduğu konu çok farklı… Bursa hizmet istiyor!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önemle vurguladığı  “kavga değil, hizmet yapın” emrine Türkiye’de neden sadece Bursa’nın karşı çıktığı da merak konusu…

Bu kavgaların faturası her zamanki gibi maalesef yine Bursa’ya çıkıyor.

Bakın Ak Parti Bursa’da kimler kimlerle küs!

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, eski Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, Atilla Ödünç, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, İznik Belediye Başkanı Kağan Mehmet Usta ile küs durumda.

Ayrıca Alinur Aktaş ile Mustafa Dündar arasında ciddi çekişmeyi görmeyen ya da şahit olmayan yok.

Mustafa Dündar’ın Ankara’nın gözüne girmek için AK Parti Genel Merkez ve Külliye etrafındaki tüm bilboardlara “Sahte Unesco ödülü”nün reklam yaptırması da bir işe yaramadı.

Ak Parti Bursa cephesinde kazanan şu anda Alinur Aktaş ve Ayhan Salman!

Yazarın Diğer Yazıları