28 Şubat 2024
  • Bursa4°C
  • İstanbul7°C
  • Ankara3°C

TEKSİDER'DEN VALİ DEMİRTAŞ'A ZİYARET

TEKSİDER Yönetimi, Bursa Valisi Mahmut Demirtaş'ı ziyaret etti...

TEKSİDER'den Vali Demirtaş'a ziyaret

28 Kasım 2023 Salı 13:22

Tekstil ve Konfeksiyon Sanayi İş İnsanları Derneği (TEKSİDER) Yönetimi, Bursa Valisi Mahmut Demirtaş'ı ziyaret etti.

Bursa haber...    

TEKSİDER Yönetim Kurulu Başkanı Nermin Ceyhan, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Bursa Valisi Mahmut Demirtaş'ı ziyaret ederek çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

Bursa ekonomisinin lokomotiflerinden olan tekstil ve konfeksiyon sektörlerinin temsilcilerini tek çatı altında toplayarak her alanda gelişimlerini sağlayacak çalışmalara imza attıklarını anlatan Nermin Ceyhan, "Hedefimiz Bursamıza daha fazla değer katmak ve sektörlerimizi dünya ile rekabet edebilecek seviyelere taşımak" dedi.

Tüm dünyada yaşanan resesyonun sektörlerini de etkilediğini belirten Nermin Ceyhan, "Ancak Bursa'nın bu alanlardaki tecrübesi ve gelişime açık yapısı ile bu süreci güçlenerek atlatacağımıza inanıyoruz. Uluslar arası rekabet ortamına ayak uydurup, öne geçmek için gereken AR-GE, inovasyon ve tasarım süreçlerinin gelişimi için projeler üretip, üyelerimizi ve sektör temsilcilerini bu süreçlere adapte etmeye çalışıyoruz. İhracatımızı büyütmek adına mevcut pazarlarımızla ilişkilerimize kuvvetlendirirken, bir yandan da yeni pazarları arayışımız sürüyor. Devletimizin de destekleri ile sektörümüzü dünya çapında hak ettiği seviyelere taşıyacağımıza inanıyoruz" şeklinde konuştu.

Bursa Valisi Mahmut Demirtaş ise Bursa'nın çalışkan ve üretken yapısı ile Türkiye'nin öncü illerinden biri olduğunu belirterek, tekstil ve konfeksiyon alanında da geçmişinden gelen tecrübesi ile ülke ekonomisine önemli katkılar sunduğunu belirtti. Bursa'ya ve ülkeye değer katacak her çalışmanın yanında olacaklarını ifade eden Bursa Valisi Demirtaş, Bursa'ya değer katacak her türlü iş ve firkir birliğine hazır olduklarını söyledi.

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bursa