21 Mayıs 2024
  • Bursa24°C
  • İstanbul22°C
  • Ankara28°C

AHMET HAKAN; MEDYA’NIN ACİZ HALLERİ!

Kemal Cankaya

21 Mayıs 2019 Salı 17:15

Türk basın adına önceki gün en çirkin, tarafsızlığa gölge düşüren davranış biçimini önceki gün akşam CNN TÜRK’de Ahmet Hakan’nın sunduğu “Tarafsız Bölge” programında yaşandı.

Hakan, konuğu olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçilmiş Başkanı Ekrem İmamoğlu’na soru sormaktan çok provokatif yaklaşımları ile konuğunu tahrik etmeye yönelik davranışları ile polemik yaratarak reyting hevesi içerisine girmesi, gazetecilik adına utanç duyulacak bir davranıştı.

Aklı sıra İmamoğlu’nu kızdırarak bir kavga ortamına çekmek gibi bir tuzak kurmaya çalıştı.

Karşısında alışılmışın dışında kolay sinirlenmeyen, sorulan sorulara gayet net açık cevap veren bir politikacı olunca kurduğu tuzağın kapanına kendi düştü.

Özellikle imalı, hiçbir belge ve bilgiye dayanmayan dedikodular üzerinde FETÖ ile ilişkilendirmek adına sorular sorması oldukça manidir.

Keza, Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu’nun Yunanistan’da adı sanı bilinmeyen bir internet sitesinde çıkan bir habere dayanarak,  İmamoğlu hakkında yazılan bir yazı üzerinde olumsuz algı yaratmak adına yaptığı konuşmayı hatırlatarak sıkıştırmaya çalışması bir tarafa, kara propagandayı savunmak gibi bir girişim içinde olması programının adına hiç uygun düşmedi.

“Tarafsız Bölge” taraflı bölge olarak değişti!

Klasik politikacılardan farklı olarak Ekrem İmamoğlu, Ahmet Hakan’nın art niyetli taraflı davranışı karşısında gereken cevabı vermesi, Hakan’da şok etkisi yaptı.

Seçimin tekrar yenilenmesi üzerinde yapılan değerlendirmede matematiksel olarak verileri ortaya koyamaya çalışan İmamoğlu’nun sözünü keserek eksik bilgi ile sandık sonuçlarına ilişkin anlamsız ne olduğu anlaşılmayan sorular sorarak açık araması boşa çıkınca iyiden iyiye bozuntuya uğrattı.

Programın ikinci bölümünde, 23 Haziran’a ilişkin izleyecekleri strateji ve propaganda çalışmalarına ilişkin soruda,  Ekrem İmamoğlu 1994 yerel seçimlerinde, SHP’nin seçimi kaybetmesi sonrasında Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’nın siyasette yükselmenin ilk basamağı olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını kazandığı dönem,  Refah Partisi Genel Başkanı merhum Necmettin Erbakan’ın Sözen ile Erdoğan’ın ellerini kadırdığı fotoğrafı göstererek özlenen tablo bu dedi.

Tabi ardından İstanbul Büyükşehir Belediyesinde yaşanan israfa karşı alınması gerek önlemlere ilişkin tabloları ortaya koyarken, Ahmet Hakan sürekli bir şekilde zamanımız kalmadı diyerek araya girdi.

Daha çirkin olanı programın üçüncü bölümü kesmesi tarafsızlığının ne kadar olduğunu gösterdi.

Ahmet Hakan türevlerinden, Bursa medyasında sürüsüne bereket, Hakan onları eline su dökemez!

Yerel siyasetçilere arzı endam etmek, onları gördükleri yerde gerdan kırmaya varana dek ne kadar gazetecilik ettiğine ters düşen davranışlar varsa sergilemekten utanç duymuyorlar.

Güce evrilenler, bükülenler,iktidarlar değişse de onlar hep iktidar !!!

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

Yazarın Diğer Yazıları